تولید یک وبلاگ موثر

تولید یک وبلاگ موثر

وبلاگ نویسی

اگر فقط قصد دارید از چند تکنیک بازاریابی دیجیتال استفاده کنید، وبلاگ نویسی باید یکی از آنها باشد. راه اندازی یک وبلاگ ارزان و تولید یک وبلاگ موثر نیاز به دانش فنی ندارد.اما، این بدین معنی نیست که اگر شما می توانید راه بروید دلیل نمیشود که بتوانید با هر دو پا به راحتی پرش کرده و بهنتیجه ای که می خواهید برسید. اگر می خواهید یک وبلاگ با اشتراك بالا داشته باشید، باید برنامه ریزی زیادی انجام دهید و چند راهنمایی را دنبال كنید.

چگونه یک وبلاگ موثر تولید کنیم؟
هیچ گاه بدون برنامه شروع به نوشتن نکنید.

قبل از شروع نوشتن یک وبلاگ یا مقاله، بدانید که قصد دارید چه چیزی را به مخاطبانتان انتقال دهید. به عنوان مثال ، اگر شما قصد شیوه پخت یک غذای سنتی را دارید و برای آن یک پست وبلاگ می نویسید، باید در نظر داشته باشید که این اطلاعات چه کمکی به مخاطب شما می کند. بدنبال آن می خواهید با یک معرفی از کسب و کار خودتان ارائه دهید که مخاطب را به سمت شما سوق دهد.بنابراین داشتن محتوای اطلاع رسانی خوب، لحن و نوع نگراش باید به گونه ای باشد که مخاطب را متمایل کند این پست را تا انتها بخواند و سپس بدنبال شما بیاید، تا از محصول شما بهره مند شود.

بدانید چه مخاطبانی را هدف قرار می دهید؛ مخاطبان در سطح خرد یا سطح کلان?

اگر شما از قبل، مشتریهای مشخصی نداشته اید، قبل از شروع بلاگ نویسی به آنها نیاز خواهید داشت. باید بدانید که کدام یک از آنها علاقه مند به خواندن وبلاگ شما خواهند بود.علاوه بر این ، شما همچنین باید بدانید که با هر یک از پست های وبلاگ اختصاصی، کدام یک از مخاطبان شما را هدفقرار می دهید.اگر محتوای تولیدی شما مخاطبی نداشته باشید ایجاد آن وبلاگ کاری بیهود خواهد بود.باید محتوای تولیدی شما متناسب با مخاطبتان باشد.

چگونه یک وبلاگ موثر تولید کنیم؟

زیبا سازی متناسب با وب سایتتان

وقتی صحبت از محتوا و زیبایی شناسی است، هرگز از برند خود در زیباسازی استفاده نکنید. بهتر است هنگام تنظیم وبلاگ خود، از تنظیمات و زیباسازی هایی که در وب سایت خود انجام داده اید، از همان فونت ها وزیباسازی های رنگی استفاده کنید.در واقع باید همان ارزشهایی که در وب سایت خود، در رسانه های اجتماعی، در تبلیغات و غیره انجام داده اید. باید به محتوای پست های وبلاگ خود نیز اعمال کنید. در پایان نیز انتشار پست های وبلاگ نباید با پیام کلی شما مغایر باشد.

ایده های خودتان را در وبلاگ نویسی خود وارد کنید.

نوع وبلاگ نویسی خود را به گونه ای رقم بزنید که بتوان از وبلاگ شما به عنوان یک مجله تجارت صنعت کمک گرفت.

اگر یک مجله تجارت بخوانید ، انواع مقاله ها را مشاهده خواهید کرد. برخی از این مقالات مخاطبانی چون متخصصان و تصمیم گیران را به خود جذب می کند ، برخی دیگر مصرف کنندگان را. علاوه بر این ، بخش هایی از نظرات ، محتوای حمایت شده وجود دارد که محصولات و خدمات خاص ، پست های آموزشی را وصل می کند. یک ناشر مجله تجارت هرگز نسخه ای از یک نشریه ماهانه را که شامل فقط یک یا دو نوع محتوا باشد ، بیرون نمی آورد. با اطمینان از انتشار پستهای مختلف در هر ماه ، با وبلاگ خود به همان روش رفتار کنید.

نوع محتوای خود را تغییر دهید

به منظور اینکه بتوانید بصورت مداوم محتوای جذاب تولید کنید، سعی کنید مطالب با محتوای متنوع منتشر کنید. منظور این نیست که محتوایی با مخاطبان در زمینه های مختلف ایجاد کنیم و یا محتوای مختلف با مخاطب خاص. بلکه هدف ایجاد محتوا ،نباید با انتشار محتوا که افراد مختلف را هدف قرار می دهد ، یا محتویاتی که موضوعات مختلف را هدف قرارمی دهند اشتباه گرفته شود. این بدان معنی است که شما باید به طور مرتب ترکیبی از محتوای ویدیو، اینفوگرافیک، موشن گرفیک، محتوای مبتنی بر متن و تصویر تهیه کنید.

۱۰ عنصر ضروری برای تولید یک وبلاگ موثر:

۱- عنوان چشم گیر

۲- اولین جمله ضربتی و داغ

۳- حمایت نکات گفته شده با آمار و ارقام معتبر

۴- جلوه های بصری جالب (تصاویر، ویدئوها، اینفوگرافی و غیره)

۵- بخش نظرات

۶- دکمه های شبکه های اجتماعی برای سادگی اشتراک گذاری مطالب

۷- افزونه Yoast Seo

۸- تم رنگی ساده و طراحی با جهت یابی آسان

۹- نقاط اختلاف با سایر وبلاگ ها – مثلا لحن نوشته ها و غیره

۱۰- درخواست برای اقدام

درشبکه های اجتماعی همراه ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک × چهار =

فهرست