اینستاگرام در زندگی و جامعه

اینستاگرام

اینستاگرام چیست؟

یک شبکه اجتماعی است که این امکان را به کاربران خود میدهد که تصاویر و ویدئوهای خود را به اشتراک بگذارند.

اینستاگرام در زندگی

رسانه های اجتماعی با رشد فناوری، در حال نفوذ در جامعه هستند، به طوری که به دسترسی ترین. ابزار برای بروز وقایع روزمره زندگی کاربران مبدل شده اند. کاربران در هرلحظه، حالت های مختلف زندگی خودرا در شبکه های اجتماعی به اشتراک میگذارند. از طرفی، در اکثر رسانه های اجتماعی، کاربران با حجم فابل توجهی از. متن، لینک، خبر و گزارش روبه رو هستند، در حالیکه در اینستاگرام یک فضای مربعی شکل .در صفحه به نمایش عکس از لیست دوستان کاربر بسنده میکند. و امکاناتی چون لایک و نظردهی یا برچسب های محتوایی و مکانی، اینستاگرام را محبوب کرده است.

اینستاگرام در جامعه:

بسیاری از افراد  براین باورند که اینستاگرام، یک شبکه ی اجتماعی مخرب است که بر ذهن .و تفکر افراد تسلط دارد و باعث فساد در جامعه میشود. تا حدودی این باورها درست است. اما بیاید به جنبه ی مثبت آن فکر کنیم. با افزایش فناوری ها، امروزه بیشتر کسب و کارها اینترنتی شده است. اینستاگرام با بیش از یک میلیارد کاربر در سرتاسر جهان، یکی. از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی است. پس ایجاد یک کسب و کار اینترنتی در فضای اینستاگرام آنچنان هم بد نیست. بلکه بسیار مفید است. با تبلیغ در فضای اینستاگرام شما میتوانید به کسب و کار خود رونق دهید. اگر از هر رسانه ای بدرستی استفاده شود، قطعا فساد هم در جامعه رو به کاستی میرود. پس بیایید درست استفاده کنیم.

اصطلاحات اینستاگرام
پست(Post):

هر تصویر و یا ویدئویی که در اینستاگام بارگذاری میشود را پست می نامند. پست های شما در صفحه ی پروفایلتان نمایش داده میشود.

فالو(Fallow):

به معنای دنبال کردن است. هنگامی که در اینستاگرام به پست ها و فعالیت های شخصی علاقه مند شدید. میتوانید با فالو کردن آن شخص، تمام پست های اورا ببینید.

فالوور(Follower):

به معنای دنبال کننده است. یعنی تمام کسانی که پیج شمارا فالو کرده اند، در مقابل اگر شما هم کسی را فالو کرده باشید، فالوور آن شخص شناخته میشوید.

فالووینگ (Following):

به معنای پیروی است. وقتی شما، دیگران را دنبال میکنید، در قسمت فالووینگ میتوانید آنها را مشاهده کنید. فالووینگ هر پیج تعداد کسانی است که توسط آن پیج فالوو شده اند.

فید (Feed):

اولین صفحه ایست که هنگام واردشدن به اینستاگرام با آن روبه رو میشوید. در این صفحه میتوانید جدیدترین استوری و پست فالوورهایتان را مشاهده کنید.

استوری(Story):

در لغت به معنای داستان گفتن است. استوری در سال ۲۰۱۷ به اینستاگرام افزوده شد و یکی از قابلیت های پر طرفدار شناخته میشود. استوری به این صورت است که شما میتوانید. برای مدت ۲۴ ساعت تصویر و یا ویدئویی را با محدودیت ۱۵ ثانیه با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید. استوری بعد از ۲۴ ساعت به طور خودکار حذف میشود. برای نگهداشتن استوری میتوان آن را هایلایت کرد. در استوری، امکان لایک وجود ندارد و کامنت های فالوورها تنها توسط. خود شما قابل نمایش است. 

لایو(Live):

به معنای پخش زنده است. شما میتوانید به صورت زنده و بدون محدودیت زمانی فیلم بگیرید. و با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید. تمام کسانی که در حال تماشای لایو شما هستند، میتوانند لایک کنند. و به صورت آنلاین کامنت بگذارند.

نوتیفیکیشن(Notification):

به معنای اطلاعات رسمی درباره ی موضوعی است. در اینستاگرام این اصطلاح به تمام فعالیت هایی. مربوط میشود که دیگران در مورد پیج و پست های شما انجام میدهند. مثلا هنگامی که پستی از شما را لایک میکنند، کامنت میگذارند و یا قصد فالوو کردن شما را دارند، تک تک. این موارد در نوتیفیکیششن های مجزا به شما گزارش داده میشود.

هشتگ(Hashtags):

برچسبی است که برای اشتراک گذاری و دسته بندی پست ها به کار میرود. استفاده از هشتگ باعث میشود که براحتی بتوانید تمام محتواهای متفاوت. اعم از فیلم، تصویر و .. که در مورد یک موضوع خاص وجود دارد را پیدا کنید.

اکسپلور(Explor):

صفحه ای است که پست هایی از سراسر دنیای اینستاگرام را برایتان نمایش خواهد داد. چه فالوو کرده باشید، چه نکرده باشید. این پست ها طبق فعالیت های قبلی شما نمایش داده میشوند. مثلا شما تعدادی پست آشپزی دیده اید، بنابراین. در صفحه ی اکسپلور شما، بیشتر، پست هایی که کربوط به آشپزی است را نمایش میدهد.

منشن (Mention):

به معنای اشاره کردن و نام بردن است. اگر در اینستاگرام بخواهید به نام کسی اشاره کنید، از این قابلیت استفاده میکنید. مثلا تصور کنید که یک عکس مشترک با دوستانتان گرفه اید. و میخواهید به حضور او در عکس اشاره کنید، میتوانید او را منشن کنید. برای این کار کافیست @ را نوشته. و آیدی دوست خود را پیدا کنید. از این فابلیت میتوانید در کپشن ها و کامنت ها هم استفاده کنید.

تگ(Tag):

به معنای برچسب و علامت زدن است. گاهی شما در عکس های اینستاگرام قصد دارید افراد. داخل عکس را معرفی کنید و به نام آنها اشاره کنید، در این حالت میتوانید .از قابلیت تگ کردن استفاده کنید. برای تگ کردن کافی است از @ قبل از ایدی اینستاگرام افراد استفاده کنید.

دایرکت(Direct):

به معنای مستقیم و بی واسطه است.

دایرکت در اینستاگرام شبیه ارسال پیام خصوصی می ماند. دایرکت در اصل همان قسمت پیام رسان اینستاگرام میباشد، ضمن. اینکه امکان ایجاد گروه هم وجود دارد.

لایک(Like):اینستاگرام

اگرشما از چیزی در اینستاگرام اعم از فیلم و عکس، خوشتان آمده، میتوانید. با لایک کردن توجه و علاقه تان نسبت به آن فیلم و تصویررا نشان دهید. برای لایک کردن میتوانید روی پست موردنظر دوبار کلیک کنید. و یا روی آیکون قلب در پایین پست بزنید.

کامنت(Comment):

به معنای اظهارنظر کردن است. در اینستاگرام اگر بخواهید در مورد پستی اظهار نظر کنید، میتوانید زیر همان پست کامنت بگذارید. این کامنت ها توسط همه قابل دیدن است و امکان پاسخ به کامنت شما وجود دارد.

کپشن(Caption):

به نوشته ای میگویند که زیر پست نمایش داده میشود. یا به نوشته ای که در توضیح پست می آورید، کپشن گفته میشود. 

کاربردهای اینستاگرام:
  • برنامه سازی در اینستاگرام(برنامه های ۱ دقیقه ای).
  • هدف قرار گرفتن مشتریان شهر یا محله خود برای کسب و کارهای محلی.
  • ایجاد کسب و کارهای اینترنتی.
  • تبلیغ محصولات.

درشبکه های اجتماعی همراه ما باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست